Pokazała się w telewizji. W takim jest stanie po operacji

U Katarzyny Grocholi jakiś czas temu zdiagnozowano raka płuca. Teraz pisarka jest już po operacji i w wywiadzie z Dorotą Wellman powiedziała, jak się czuje. Jednocześnie udzieliła rady tym, którzy muszą mierzyć się w poważną chorobą.

Katarzyna Grochola opowiedziała, jak się czuje po operacji płuca

Katarzyna Grochola opowiedziała, jak się czuje po operacji płuca Źródło: AKPA

dzobla4

O nowotworze Katarzyny Grocholi dowiedzieliśmy się z felietonu jej córki, Doroty Szelągowskiej, który został opublikowany na łamach „Wysokich Obcasów Additional”. Niedługo potem pisarka udostępniła w sieci nagranie ze szpitala, w którym poinformowała, że rak zaatakował jej prawe płuco. To już drugi raz, gdy Katarzyna Grochola musiała zmierzyć się z rakiem. Za pierwszym razem miała zaledwie 30 lat. Teraz jest już po operacji. Zdecydowała się nawet udzielić wywiadu Dorocie Wellman w ramach programu „Dzień Dobry TVN”. Została przez nią zapytana o to, jak się czuje.

– Jestem potwornie słaba, niestety. Nikt mnie nie uprzedził, że operacje na płucach są najbardziej krwawe i najdłużej się po nich dochodzi attain siebie – wyznała pisarka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Katarzyna Grochola o byłym partnerze-przemocowcu: „Dziś ten człowiek pracuje w TVP”

Katarzyna Grochola o radzeniu sobie z chorobą

Katarzyna Grochola przy okazji rozmowy z Dorotą Wellman postanowiła zwrócić się attain osób, które mierzą się z poważną chorobą i udzielić im porad, bazując na własnym doświadczeniu.

dzobla4

– Walka z chorobą polega na tym, żeby się po pierwsze nie przestraszyć, po drugie skonfrontować z rzeczywistością, a po trzecie – metody leczenia są lepsze niż 30 lat temu. Można szukać pomocy, również u terapeutów i psychiatrów. Rak nie jest końcem życia, czasami. Ale wszyscy kiedyś będziemy musieli umierać. Cieszę się, że to ja, a nie moje dziecko. To byłoby dużo gorsze – podsumowała.

Katarzyna Grochola pozwoliła sobie na refleksję dotyczącą wiary

Pisarka jednocześnie postanowiła też wspomnieć, że nadzieję i siłę daje jej wiara.

– W moim życiu więcej było tąpnięć. Umacnia mnie to, że naprawdę wierzę, że jest coś silniejszego i potężniejszego od nas. Coś, co czuwa, kieruje, czemu warto się oddać, co w sprawach istotnych, mimo wolnej woli, którą nam dano, zdecyduje, co jest dla nas najlepsze. Bóg jest wszędzie, nie muszę nawet attain ogrodu wychodzić. Od prawdziwej wiary nic cię nie odsunie. Nawet ksiądz pedofil – zakończyła z mocnym akcentem Grochola.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

dzobla4

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment