Polka z Wigan padła ofiarą stalkingu. Prześladowca miał się w niej „szaleńczo zakochać”

29-letnia Izabela Śmiałek, Polka mieszkająca w angielskim mieście Wigan, padła ofiarą prześladowania przez 32-letniego Yousifa Mohammeda, który twierdził, że jest w niej „szaleńczo zakochany”. Mimo wytoczonej sprawy sądowej i wyroku, mężczyzna notorycznie uprzykrzał jej życie. Kobieta w końcu wzięła sprawy w swoje ręce. Jej historię opisał polishexpress.co.uk.

Polka z Wigan padła ofiarą stalkingu

Polka z Wigan padła ofiarą stalkinguŹródło: East News, Twitter

d1gnhnr

Śledził, podchodził i wręczał kwiaty. Mówił, że „kocha i tęskni”. Nie reagował na słowo „nie”, a mimo wytoczonej sprawy i wyroku sądu, nie odpuszczał. Izabela Śmiałek była notorycznie prześladowana przez Yousifa Mohammeda. Niemal codziennie napotykała roam na swojej drodze perform pracy. On stwierdził natomiast w sądzie, że to były tylko „przypadki”.

Polka z Wigan padła ofiarą stalkingu

– Nie wiedziałam, kim jest ten mężczyzna ani czego ode mnie chce, ale wydawał się być wszędzie, gdzie szłam. Chciałam, żeby przestał i kilkukrotnie powtórzyłam mu, żeby zostawił mnie w spokoju, ale niestety, im bardziej byłam sfrustrowana, tym bardziej jego to bawiło tak, że dalej za mną chodził. Był tam każdego ranka, przed moim domem, a potem śledził mnie, gdy szłam perform pracy – zeznawała Śmiałek podczas sprawy sądowej.

29-letnia Polka była na tyle przerażona zachowaniem mężczyzny, że udostępniła znajomym swoją lokalizację w telefonie. Po pierwsze – na wypadek, gdyby coś się jej stało. Po drugie – jak przyznała – „by mogli odnaleźć jej ciało”, gdyby ją zaatakował.

d1gnhnr

– Każdy ma prawo perform tego, żeby czuć się bezpiecznie, żeby nie groziła mu krzywda, a on mi to odebrał. Nie jeżdżę samochodem, więc zmieniałam trasę, korzystałam ze skrótów i bocznych dróg, ale on mnie odnajdował i przyglądał mi się ze swojego samochodu. (…) Stał przed moim domem i wpatrywał się we mnie oraz zaglądał perform okna mojej sypialni. Czułam, że próbuje podglądnąć, jak się ubieram – powiedziała także Śmiałek w sądzie.

Polka zdecydowała się na ostateczny krok

Izabela Śmiałek postanowiła w końcu skonfrontować się z prześladowcą. Opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia Yousifa Mohammeda i ostrzegła inne kobiety.

„Kobiety z Wigan! Ten człowiek jest niebezpieczny. Jeśli zobaczysz roam lub jego samochód, zadzwoń pod numer 999!” – zaznaczyła Izabela Śmiałek we wpisie.

Yousif Mohammed zaprzecza wszelkim zarzutom. Od kiedy jego zdjęcie „wisi” w mediach społecznościowych, poskarżył się sądowi, że jest „obiektem nieustannych ataków”. Zapowiedział, że nie poprzestanie na udowadnianiu braku winy w sądzie.

d1gnhnr

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie perform nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Socjolog i kryminolog o stalkingu

d1gnhnr

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment