Popularny napój gazowany hitem do mycia toalet. Efekty zachwycają

Napój ten uwielbia mnóstwo osób. Warto mieć też świadomość, że oprócz walorów smakowych, sprawdza się jako… środek czystości, który likwiduje osady w toalecie. Wystarczy kilka prostych kroków, a nasza łazienka będzie lśnić czystością.

Toaleta

Toaleta Źródło: GETTY, fot: Ping Li

d33ps1c

Środki czystości można przygotować samodzielnie w domu i to z produktów, o których wcześniej byśmy nie pomyśleli. Jeżeli męczymy się z kamieniem w toalecie, warto spróbować poniższego sposobu. Zadziała w kilka chwil, a my, zamiast męczyć się ze sprzątaniem kilka godzin, uwiniemy się w o wiele krótszym czasie.

Toaleta będzie lśnić czystością

Bardzo możliwe, że gwóźdź programu znajduje się w naszych domowych zapasach. Lśniącą odkamienioną łazienkę osiągniemy bowiem dzięki popularnemu słodkiemu gazowanemu napojowi. A wszystko dzięki jego kwasowości poprzez zawartość dwutlenku węgla oraz właściwościom fosforowym i węglowym.

d33ps1c

Bohaterem wyczyszczenia łazienki na błysk jest coca-cola. Warto jednak wiedzieć, jak się posłużyć napojem w roli środka czyszczącego krok po kroku. Przygotuj najpierw butelkę napoju, a następnie przejdź do poniższych kroków.

  • Przelej i odmierz jeden lub dwa kubki coca-coli – tyle spokojnie wystarczy, aby dokładnie wyczyścić muszlę klozetową;
  • Po odmierzeniu właściwej porcji wlej napój do muszli. Zwróć uwagę na to, aby spłynęła wzdłuż krawędzi tak, aby objęła zabrudzenia i równomiernie się po nich rozłożyła;
  • Pozostaw colę na dłuższą chwilę – im dłużej będzie trwał ten proces, tym lepsze efekty osiągniesz na koniec;
  • Spłucz muszlę;
  • Jeśli to konieczne, powtórz proces, aby osiągnąć lepsze efekty.

Coca-cola nie tylko do picia

Napój ten ma szereg zaskakujących właściwości, które przydadzą się przy sprzątaniu. Oprócz wyczyszczenia toalety, coca-cola pomoże nam m.in. odrdzewić sztućce czy inne drobne elementy. Może również służyć jako środek do mycia szklanych powierzchni – usunie smugi z luster oraz drobne zabrudzenia z okien. Usunie również… gumy do żucia, które przykleiły się do ubrań czy tapicerek.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Matki oszalały na punkcie tego triku na sprzątanie łazienki

d33ps1c

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment