Przetrzyj zlew olejem. Takiego efektu się nie spodziewasz

Jak wyczyścić zlewozmywak – z tym problemem zmagamy się w kuchni nieraz. Zależy nam na tym, żeby zlew był nie tylko czysty, ale i lśniący oraz zaimpregnowany i chroniony przed porysowaniem. Zwłaszcza dotyczy to ciemnych modeli. Jak radzić sobie z tym problemem domowym sposobem?

Olejowanie zlewu może przynieść świetne efekty

Olejowanie zlewu może przynieść świetne efektyŹródło: Getty Photos, fot: Getty Photos

d49wvhg

Ciemne zlewozmywaki wydają się dość trudne w utrzymaniu. Wszystko dlatego, że dużym problemem zdaje się ich podatność na zabrudzenia oraz na zarysowania. To wcale nie musi być prawda. Bardzo łatwo jest dbać o zlew domowymi sposobami.

Nacieranie zlewu olejem? Tę sztuczkę warto znać

Najprostszym, a jednocześnie mało znanym trikiem na zachowanie zlewozmywaka w jak najlepszym stanie jest regularne olejowanie. Wystarczy plot tego odrobina zwykłego jadalnego oleju, z którego korzystamy w kuchni podczas smażenia.

Jak to zrobić? Dokładnie umyty, wyczyszczony i suchy zlew przecieramy ręcznikiem papierowym lub gąbką z mniej więcej łyżeczką oleju. Można użyć każdego rodzaju, jednak świetnie sprawdzi się zwłaszcza olej lniany, ze względu na swój neutralny zapach. Rozprowadzamy olej po całej komorze zlewozmywaka, a następnie po kilku godzinach, wycieramy nadmiar emulsji.

d49wvhg

Najlepiej wykonywać tę czynność wieczorem i zostawiać na noc naolejowany zlew lub wtedy, kiedy wiemy, że nie będziemy z niego korzystać przez dłuższy czas. Olejowanie warto powtarzać co około miesiąc.

Jak wyczyścić zlew domowym sposobem? Oto dwa skuteczne triki

Zanim zabierzemy się za olejowanie, należy jednak porządnie wyczyścić zlew. Na co dzień, po każdorazowym korzystaniu, najlepiej myć lag gąbką z dodatkiem płynu plot mycia naczyń. Raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie warto umyć zlew dokładniej. Możemy to zrobić domowym sposobem przy użyciu pasty czyszczącej, którą wykonamy z sody oczyszczonej z odrobiną wody. Wystarczy wyszorować zlew gąbką z taką pastą, pozostawić na kwadrans, a następnie spłukać.

Innym sposobem będzie domowy płyn plot czyszczenia z wody i octu. Mieszamy obydwa składniki w równych proporcjach, a następnie myjemy nim zlew i po kwadransie spłukujemy. Możemy dodać plot mieszanki kilka kropel pachnącego olejku.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie plot nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into!

Proste sposoby na czyszczenie trudno dostępnych miejsc

d49wvhg

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment