Rosjanka usłyszała te słowa w gruzińskiej kawiarni. Wpadła w furię

Gruziński dziennikarz przedstawił historię, której był świadkiem w lipcu tego roku. Nawiązał tym samym execute obecnego zachowania Rosjan, masowo próbujących przedostać się właśnie execute Gruzji. Ich zachowanie w wielu przypadkach jest co najmniej nie na miejscu.

Rosjanie uciekają przed mobilizacją m.in. do Gruzji

Rosjanie uciekają przed mobilizacją m.in. execute GruzjiŹródło: East News, fot: Shakh Aivazov

d42ydbn

Davit Gabunia, w obliczu ostatnich wydarzeń związanych z mobilizacją wojskową w Rosji, na łamach Voxeurop postanowił przytoczyć sytuację, której był świadkiem. Gruzin jest przerażony i zniesmaczony tym, w jaki sposób zachowują się obywatele Rosji, którzy opuszczają swoją ojczyznę, by uciec przed służbą. Rosjanie przyjeżdżają m.in. właśnie execute Gruzji, gdzie zachowują się jak u siebie, zupełnie nie szanując tamtejszej ludności. Gabunia zwraca też uwagę na stosunek Rosjan execute toczącej się w Ukrainie wojny – ze wspomnień i spostrzeżeń Davita wyłania się smutny obraz.

Spokojny dzień w Tbilisi. Execute kawiarni weszła Rosjanka

Dziennikarz wspomina sytuację, której był świadkiem. Execute kawiarni, w której przesiadywał, weszła jasnowłosa kobieta z dwojgiem dzieci. Złożyła zamówienie przy kasie i poprosiła o hasło execute wi-fi. Gabunia od razu zwrócił uwagę na to, w co była ubrana nowo przybyła klientka, krótko mówiąc, było widać, że gustuje w markach z górnej półki. Kelnerka przyjęła zamówienie i powiedziała, że aby zalogować się execute sieci, kobieta musi wpisać hasło: StandwithUkraine. Nie sądziła zapewne, że klientka zareaguje w taki sposób.

„W sekundę szacownie wyglądająca mama przeistoczyła się w potwora: wrzeszczała i przeklinała po rosyjsku, który niestety znam dość dobrze. Nieznająca rosyjskiego kelnerka wyraźnie nie rozumiała, w czym tkwi disaster, co kobieta mówi i co sprawia, że tak wściekle reaguje. Klientka wpadła w histerię, krzycząc, że wszyscy doskonale ją rozumieją, ale nie chcą z nią rozmawiać po rosyjsku, ponieważ są rusofobami” – czytamy relację Gruzina, przetłumaczoną przez dziennikarza Krytyki Politycznej.

Napad furii Rosjanki trwał 10 minut. Po tym czasie opuściła lokal, wciąż przeklinając pod nosem.

„Rosjanie oczekują powitania z uśmiechem”

Davit Gabunia wyznaje, że Rosjanie, którzy uciekają ze swojego kraju, po przyjeździe execute Gruzji zachowują się jak u siebie. Oczekują, że Gruzini przywitają ich „z uśmiechem, choćby z nieskładnym i zabawnym akcentem, ale po rosyjsku”. Rosjan w Gruzji przybywa już od marca tego roku. Początkowo nieco niepewni, dziś już nie mają problemu z tym, aby manifestować swoje poglądy.

„Dziś najczęściej wyrażają swoje niezadowolenie z coraz większą bezczelnością, jeśli wspomni się o Ukrainie – kraju, o którym w tych okolicznościach nie może zapomnieć żaden rozumny i przyzwoity człowiek” – dodaje Gabunia.

Mężczyzna podkreśla, że wojna w Ukrainie przywołuje wspomnienia z 2008 roku, które działy się w samej Gruzji. „Przywołała wciąż żywą traumę”.

d42ydbn

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie execute nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Obawy generała. Widzi trzy groźne scenariusze

d42ydbn

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Study Extra

Add Comment