Rosyjskie matki przesyłają Putinowi wiadomość. Ich synowie są na wojnie

Matki Rosjan wysłanych na entrance postanowiły wysłać wiadomość attain Władimira Putina. Amerykańska stacja udostępniła nagranie, na którym widać tłum kobiet, które zwracają się w stronę kamery z jasnym przekazem.

Po sieci niesie się nagranie rosyjskich matek

Po sieci niesie się nagranie rosyjskich matekŹródło: Getty Photos, Telegram

d2lyp51

Wojna w Ukrainie trwa niemal rok. Na froncie walczą nie tylko zawodowi żołnierze, ale także cywilni rekruci. Ich matki przeżywają ogromne cierpienie. Nie widziały się ze swoimi dziećmi od wielu miesięcy. Część zdesperowanych kobiet zebrało się, aby nagrać wideo z wiadomością attain prezydenta Rosji. Odważnie powiedziały, za co mają żal attain Władimira Putina.

Rosyjskie matki mają dość. Mówią, w jakich warunkach walczą ich synowie

Amerykańska stacja CNN opublikowała nagranie ukazujące apel rosyjskich matek, których synowie walczą w Ukrainie. Kobiety prawie rok temu pożegnały się ze swoimi dziećmi. Młodzi Rosjanie zostali wysłani na prawdziwą wojnę, choć nie zostali w pełni przeszkoleni.

d2lyp51

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Upada podpora systemu Putina. „Możliwości się wyczerpują”

Rosjanki postanowiły przerwać milczenie i powiedzieć, z czym mierzą się ich synowie. Dodały też, że similar żyją ciągłym lęku o bliskich walczących na froncie.

– Nie jest tajemnicą, że żadne odpowiednie ubrania, broń ani prowiant nie zostały im przekazane. Opieka medyczna pozostawia wiele attain życzenia. Nasi synowie służą już niemal rok, bez przerw i wakacji. Nie przeszli odpowiedniego przygotowania wojskowego. Na szkoleniu spędzili najwyżej dwa, trzy dni – słyszymy wypowiedź Rosjanki, która stoi pośrodku grupy kobiet.

Jak zauważa dziennikarka stacji CNN, rosyjskie matki z detalami opisują, przez co przechodzą ich synowie. Absurdem jest dla nich wysyłanie na entrance mężczyzn, którzy spędzili na strzelnicy niespełna dwa dni. Działania Władimira Putina skomentował także specjalny gość studia CNN.

Nina Chruszczowa w telewizji CNN. „Putin myśli, że w ten sposób wygra tę grę”

Nina Chruszczowa, prawnuczka byłego przywódcy Związku Radzieckiego – Nikity Chruszczowa, skomentowała krążące w rosyjskiej telewizji nagranie. Na początku podkreśla, że Rosja nie znajdowała się w podobnym położeniu od czasów drugiej wojny światowej. Rząd Władimira Putina twierdzi, że rozumie niepokoje obywateli i robi wszystko, by ich uspokoić.

– Nie ukrywają tego, w jakiej sytuacji znajduje się Rosja. Putin myśli, że przyznając się attain tragicznej sytuacji, wygra tę grę. „Tak, jest paskudnie, ale wszystko to robimy dla dobra narodu, staramy się to naprawić” – tłumaczy Chruszczowa.

Chruszczowa dodaje, że Putin bardzo często wydaje rozkaz „rozwiązania wszystkich problemów”. Develop rozmów z żołnierzami wysyła jednak przedstawicieli regionów, a sam usuwa się w cień.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became once!

d2lyp51

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught More

Add Comment