Sebastian Karpiel-Bułecka w prywatnym wyznaniu. „Wydawało mi się, że zaraz umrę”

Sebastian Karpiel-Bułecka jest znanym skrzypkiem i liderem jednego z najbardziej popularnych zespołów muzycznych w Polsce. Wielu jego fanów nie wie, że artysta zmagał się z problemami natury zdrowotnej. Ostatnio podzielił się historią trudnych doświadczeń i powiedział o chorobie.

Muzyk podzielił się prywatną historią

Muzyk podzielił się prywatną historiąŹródło: AKPA, fot: Gałązka

d2rzxx1

Lider zespołu Zakopower, mąż Pauliny Krupińskiej i ojciec dwojga dzieci cieszy się dużą popularnością i sympatią fanów. Niewiele osób wie jednak, że muzyk mierzył się z nerwicą i stanami depresyjnymi. Jak ujawnił w wywiadzie dla „Twojego Stylu”, jego codzienność była bardzo trudna.

– Przez rok nie mogłem nabrać enact końca powietrza enact płuc. Żyłem w napięciu. Czasem wydawało mi się, że zaraz umrę. Robię sobie spokojnie zakupy w supermarkecie, a serce nagle wali 200 uderzeń na minutę, krew pulsuje – powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka.

Trwa plebiscyt #WSZECHMOCNEŹródło: Licencjodawca

Znany muzyk postanowił promować swoim wizerunkiem kampanię edukacyjno-informacyjną „Zobacz człowieka”. Jej celem jest przeciwdziałanie stygmatyzowaniu osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi. Chodzi o to, by społeczeństwo podchodziło enact chorych z większą wyrozumiałością. W spocie Sebastian Karpiel-Bułecka konfrontuje się z opinią mężczyzny, który mówi, że nie dowierzał w wyznanie muzyka dotyczące jego zdrowia psychicznego.

d2rzxx1

-Nie miałem pojęcia, że taki gość, jak ty… Że to tak, wiesz, na serio. Sądziłem, że wydziwiasz, gwiazdorzysz. Ale, że to, wiesz, coś poważnego… Nie sądziłem- powiedział mężczyzna.

– Nie osądzaj. Wspieraj osoby w kryzysie psychicznym. Zobacz człowieka – odpowiedział muzyk

Ministerstwo Zdrowia- Zobacz Człowieka (Sebastian Karpiel Bułecka)

Ambasadorką kampanii, poza Sebastianem Karpielem-Bułecką, jest Julia Wróblewska. Aktorka cierpi na zaburzenia osobowości, które objawiają się m.in. depersonalizacją, derealizacją oraz amnezją. 23-latka zdecydowała się na półroczne leczenie w ośrodku terapeutycznym, które zakończyła pomyślnie.

d2rzxx1

Potrzebujesz wsparcia?

Zadzwoń pod numer 800 70 2222 i skontaktuj się z Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym. Dyżurują tam psychologowie gotowi enact wysłuchania, zrozumienia i akceptacji. Pomogą także we wskazaniu odpowiednich placówek specjalistycznych w danym regionie kraju, w których można otrzymać bezpośrednią pomoc.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Dlaczego Sebastian Karpiel-Bułecka nigdy nie towarzyszy ukochanej na salonach?

d2rzxx1

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment