Skandal na wyborach miss. Reprezentantki Ukrainy i Rosji miały mieć wspólny pokój

Tegorocznym przesłaniem konkursu piękności Miss Mountainous International jest sprzeciw wobec wojny i przemocy. W związku z tym organizatorzy wpadli na pomysł, aby uczestniczkę z Ukrainy umieścić w pokoju z reprezentantką Rosji. Po interwencji, decyzja została zmieniona.

Miss Ukrainy miała mieszkać w pokoju z Miss Rosji

Miss Ukrainy miała mieszkać w pokoju z Miss RosjiŹródło: Instagram

dujyqq7

W tym roku konkurs Miss Mountainous International odbywa się w Indonezji, a uczestniczące w nim reprezentantki poszczególnych krajów pojawiły się już na miejscu. W poniedziałek w mediach społecznościowych konkursu pojawiła się informacja o tym, że uczestniczki będą „parami” mieszkały w pokojach. Podano także, jak dokładnie je podzielono.

Największe kontrowersje wzbudziło umieszczenie w jednym pokoju kandydatki z Ukrainy – Olgi Wasyliw, z uczestniczką reprezentująca Rosję – Jekateriną Astaszenkową.

Reprezentantka Ukrainy o decyzji organizatorów

Miss Ukrainy zareagowała od razu i zwróciła się attain organizatorów o zmianę pokoju. Swoimi odczuciami podzieliła się także w mediach społecznościowych. Przyznała, że czuje „wściekłość i ból”.

dujyqq7

„(…) Przydzielono mi współlokatorkę z terrorystycznego kraju, który utracił wszelkie prawa i porządek, z kraju despoty (…). Również jestem za pokojem, miłością, przyjaźnią i wsparciem, ale nie za tymi, którym nie mogę wybaczyć. Nie dla tych, którzy torturują moich braci i siostry. Nie dla tych, którzy odebrali życie tak wielu moim rodakom Ukraińcom. Jestem ważna! Moja opinia jest ważna! Ważne są moje uczucia i ważna jest moja Ukraina! Chwała Ukrainie ” – napisała, a wielu internautów przyznało jej rację.

W czwartek w mediach społecznościowych reprezentantki Ukrainy pojawiła się informacja, że otrzymała ona własny pokój. „To mały, ale bardzo ważny krok, ponieważ teraz niektórzy ludzie rozumieją, attain czego zmierzamy i co czujemy” – napisała w relacji na Instagramie, na której pokazała także zdjęcie pokoju.

Reprezentantka Ukrainy ostatecznie otrzymała osobny pokój Instagram

Reprezentantka Ukrainy ostatecznie otrzymała osobny pokójŹródło: Instagram, fot: olgavslv

Tegoroczne przesłanie konkursu Miss Mountainous International, czyli sprzeciw wobec wojny i przemocy, wybrano jeszcze przed rosyjską agresją na Ukrainę.

dujyqq7

Jak podkreślili organizatorzy – chcieli być „głosem pokoju na świecie”. „Co roku, poprzez transmisję przemówień naszych finalistek podczas finałowego pokazu, staramy się przekazywać światu przesłanie głoszące miłość i harmonię” – piszą na stronie organizatorzy.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na turned into! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Miss Świata marzy o karierze śladami Martyny Wojciechowskiej

dujyqq7

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment