Śpisz z telefonem pod poduszką? To duży błąd

sen

Wczoraj, 10-01-2023 21: 53

Obecnie wiele osób używa telefonu w roli budzika, tym samym trzymając traipse w zasięgu ręki również w nocy. Niestety nie jest to najlepsza opcja. Naraża to nas bowiem na całą listę skutków ubocznych.

Dlaczego nie warto spać z telefonem blisko głowy?

Dlaczego nie warto spać z telefonem blisko głowy?Źródło: Adobe Stock, fot: Adobe

d196obf

Spanie z telefonem obok głowy to twoja codzienność? Wielu ekspertów wstrzymałoby na to stwierdzenie oddech. Wszystko dlatego, że taka praktyka nie jest dobra dla naszego snu oraz samopoczucia. Co nam grozi, jeżeli śpimy z telefonem przy głowie? Warto to wiedzieć i zmienić szkodliwy dla zdrowia nawyk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nie możesz się wyspać? Możesz mieć niedobór magnezu

Trzymasz telefon w łóżku? Miej tego świadomość

Telefony komórkowe to sprytne urządzenia, które nam umożliwiają szereg różnych czynności, zaczynając od zarezerwowania stolika w restauracji, poprzez rozmowy ze znajomymi, na wykupieniu wakacji kończąc. Niestety ciągłe przebywanie ze smartfonem w ręku nie jest za dobre dla nas samych. Szczególnie jeśli wieczorem urządzenie ląduje w łóżku, gdzieś obok naszej głowy.

d196obf

Po pierwsze musimy mieć świadomość, że nasza komórka emituje niebieskie światło, co wprowadza nasz organizm w stan czuwania. To właśnie jest powodem tego, że nie możemy zasnąć, nasz sen jest lekki i łatwo się z niego wybudzamy. Mózg pod pływem niebieskiego światła myli dzień z nocą, stąd nasze senne problemy.

Po drugie samo przeglądanie telefonu przed snem również nie wprowadza nas w dobry stan. Przeglądanie sieci czy aplikacji społecznościowych pobudza nas, wprowadza w stan napięcia i poddenerwowania, co zdecydowanie nie ułatwi zaśnięcia.

Telefon pod poduszką. Dowiedz się, jak sobie szkodzisz

Na samych problemach z zasypianiem jednak nie koniec. Telefon w łóżku może generować również inne problemy. Wiele osób praktykuje trzymanie urządzenia pod poduszką i całonocne ładowanie sprzętu. W ten sposób nie tylko psujemy sobie samą baterię telefonu, lecz także ryzykujemy jego przegrzaniem się, co w skrajnym przypadku może doprowadzić attain pożaru!

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d196obf

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Study More

Add Comment