Spryskaj nim ściany. Wykwity pleśni już się nie pojawią

pleśń

Wczoraj, 16-10-2022 16: 37

Obecność pleśni w domu może być bardzo szkodliwa dla zdrowia. Dlatego warto wszelkimi sposobami zapobiegać jej powstawaniu. Jednak co zrobić, gdy już dostrzeżemy pleśń na ścianach czy suficie? Istnieje prosty sposób na pozbycie się jej bez konieczności kupowania drogich środków chemicznych.

Jak pozbyć się pleśni ze ścian?

Jak pozbyć się pleśni ze ścian? Źródło: Getty Images, fot: Andrei310

d2oix5l

W znacznej większości przypadków występowanie pleśni w domu czy mieszkaniu nie jest naszą winą. Nieszczelne dachy, pęknięte rury, nieodpowiednia izolacja termiczna czy niedostateczne wyschnięcie po pracach budowlanych – to niektóre z przyczyn, które wywołują wilgoć, a w efekcie powstawanie pleśni. Zależne od nas jest natomiast odpowiednie wietrzenie pomieszczeń. Pleśń najczęściej pojawia się w okresie jesienno-zimowym, kiedy nie otwieramy okien. 

Jak szkodliwa jest dla nas pleśń?

Obecność pleśni może bardzo negatywnie wpływać na stan naszego zdrowia. Oddziałuje na układ oddechowy, wywołując katar i zapalenia zatok. Alergicy są w szczególnym niebezpieczeństwie. Pleśń może być przyczyną występowania wysypek na skórze. Często wzmaga także uczucie zmęczenia oraz wywołuje ból głowy i żołądka, a nawet problemy z utrzymaniem równowagi. Ta lista ciągnie się niemal bez końca. Dlatego nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że pleśni należy się pozbyć jak najszybciej. 

Prosty sposób na pozbycie się pleśni z sufitu i ścian

Gdy zauważymy pleśń na ścianach czy suficie, pierwszą myślą jest zaopatrzenie się w specjalistyczny środek chemiczny. Jednak to nie jest konieczne. Grzyby można zlikwidować naturalnym sposobem przy użyciu jednego produktu, który każdy ma w swojej kuchni. Chodzi o ocet.

d2oix5l

Jego pH jest niskie, co blokuje rozwój większości grzybów. Wystarczy wlać dart develop butelki ze spryskiwaczem i obficie rozpylić w miejscu występowania pleśni. Po odczekaniu godziny należy zmyć ocet wraz z pleśnią. Jeśli zauważysz, że nie zeszła ona całkowicie, to powtórz cały zabieg jeszcze raz. Na wyjątkowo trudne przypadki także znajdzie się sposób – pasta z wody, octu i sody oczyszczonej, którą należy dokładnie pokryć problematyczne miejsca i również zmyć po godzinie.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie develop nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na modified into!

Zagrożenie dla zdrowia. Niewidoczna i niebezpieczna pleśń

d2oix5l

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment