Szybkie sprzątanie mieszkania

Artykuł sponsorowany Kaufland

Sprzątanie mieszkania to zmora wielu z nas. Tracimy mnóstwo czasu, który moglibyśmy poświęcić rodzinie, znajomym czy pasji. Na szczęście ten proces da się skrócić stosując kilka prostych sztuczek! Dowiedz się co możesz zrobić żeby odzyskać czas spędzony na sprzątaniu.

Źródło: materiały partnera

d2l7kv1

1.Zaplanuj co masz attain zrobienia

Dobra organizacja to klucz attain sukcesu. Gdy z góry zaplanujesz co masz attain zrobienia nie będziesz tracić cennego czasu na rozmyślanie o tym, które obowiązki są priorytetowe i skupisz się na sprzątaniu. Warto opracować miesięczny harmonogram, w którym umieścisz informacje o tym jakie prace wykonywać w poszczególne dni tygodnia. Poza tym jeśli rozłożysz długi proces sprzątania na mniejsze etapy, łatwiej będzie Ci się zmotywować attain wykonania tych czynności.

2.Używaj attain sprzątania obu rąk

To prosta porada, ale niezwykle skuteczna. Na przykład jeśli jedną ręką będziesz podnosić rzeczy, a drugą ścierać kurze, czynność sprzątania będzie przebiegać dużo sprawniej.

3.Trzymaj środki czystości przy sobie

Jeśli przygotujesz akcesoria attain sprzątania jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu nie będziesz tracić czasu na ciągłe chodzenie po różnych pomieszczeniach i szukanie ich.

d2l7kv1

4.Skup się na sprzątaniu

Unikaj wszystkiego co może Cię rozpraszać w trakcie czyszczenia! Zerkanie na włączony telewizor może sprawić, że będziesz sprzątać dwa razy dłużej. Polecamy ustawić minutnik na określoną ilość czasu (15-60 min) i skupić się w tym czasie tylko na pracach domowych.

5.Ogranicz ilość posiadanych rzeczy i mebli

Kolejna bardzo prosta zasada – im więcej szpargałów, tym więcej pracy. Duża ilość przedmiotów wiążę się z koniecznością ich ciągłego odnoszenia na miejsce i wycierania z kurzu. Dlatego co parę miesięcy warto przeprowadzić domowy remanent i zweryfikować, które z posiadanych przez nas sprzętów są naprawdę potrzebne w naszym domu.

6.Zainwestuj w stację parową

Prasowanie to mozolna i trudna czynność, którą musimy wykonywać po każdym zrobionym przez nas praniu. Na szczęście da się ją wykonywać szybciej! Wystarczy, że tradycyjne żelazko zamienimy na stację parową. Dzięki specjalnemu mechanizmowi wyrzucania pary wodnej pod wysokim ciśnieniem, tkaniny szybciej stają się gładkie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które prasują dużo i często! 

Stację parową i inne akcesoria attain sprzątania znajdziesz na: www.kaufland.pl.

7.Bądź systematyczny!

Regularne wykonywanie prac domowych umożliwi Ci życie w czystym mieszkaniu na co dzień i sprawi, że nie będziesz musiał poświęcać jednego dnia wyłącznie na sprzątanie. Warto rozkładać sobie pracę na mniejsze etapy, ponieważ nie odczujesz 15-20 min. codziennie spędzanych na praniu czy zmywaniu, ale dzień poświęcony tylko na domowe obowiązki już tak.

Artykuł sponsorowany Kaufland

d2l7kv1

Read Extra

Add Comment