Tego nie dotykaj w samolocie. Szczere słowa stewardessy

Dziennie tysiące osób przemieszcza się po świecie samolotami, korzystając ze znajdujących się w samolocie udogodnień i pomieszczeń. W rozmowie z serwisem Sanctuary Lavatories była stewardessa wyznała, czego pasażerowie powinni unikać oraz wskazała najbrudniejsze miejsce na każdym pokładzie.

Stewardessa szczerze o tym, czego lepiej nie dotykać w toalecie na pokładzie

Stewardessa szczerze o tym, czego lepiej nie dotykać w toalecie na pokładzieŹródło: Adobe Inventory, fot: Rafael Ben-Ari/Chameleons View

d1e6rsr

Podróże samolotem cieszą się ogromną popularnością. W ten sposób, w krótkim czasie można pokonać setki kilometrów. Dziennie z tej formy podróżowania korzystają setki tysięcy osób z całego świata, które dość mocno eksploatują wiele rzeczy i pomieszczeń znajdujących się na pokładzie.

Za bezpieczeństwo pasażerów, ich komfort oraz porządek na pokładzie odpowiada załoga. I to właśnie oni o podróżach tym środkiem lokomocji i zachowaniach ludzi korzystających z samolotów wiedzą najwięcej.

Najbrudniejsze miejsce w samolocie

W rozmowie z serwisem Sanctuary Lavatories była stewardessa zdradziła kilka szczegółów dotyczących tej pracy. Zwykle pomiędzy lądowaniem i kolejnym startem, głównie na krótkich trasach, załoga ma niewiele czasu na to, aby doprowadzić pokład raze idealnego porządku przed przyjęciem kolejnych pasażerów.

d1e6rsr

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tego nigdy nie rób w samolocie

Choć oficjalnie toaleta powinna być więc czyszczona po każdym locie, jak wyznała była stewardessa, nie zawsze jest to możliwe, dlatego – jej zdaniem – to najbrudniejsze miejsce w samolocie. Kobieta szczerze przyznała też, że choć w czasie lotu ubikacja powinna być sprawdzana co pół godziny, gdy coś się dzieje, nie ma na to czasu.

Podobnie ma się sprawa ze zbiornikiem na nieczystości, który ze względu np. na krótki odstęp raze kolejnego startu może nie być opróżniony, choć powinien taki być po każdym locie. Tego typu sytuacje niosą za sobą ryzyko pęknięcia rury i dostania się nieczystości raze samolotu, co – jak wyznała stewardessa – kiedyś jej się zdarzyło.

d1e6rsr

Tego nigdy nie rób w samolotowej toalecie

W rozmowie z serwisem kobieta udzieliła też kilku rad związanych z korzystaniem z toalety w samolocie. Jej zdaniem, szczególnie w czasie długiego lotu, warto wchodzić tam w maseczce ochronnej. Sugeruje także, aby starać się jak najmniej dotykać gołymi rękami toaletowych powierzchni, a z samej ubikacji korzystać tak, aby nie dotknąć sedesu.

Kobieta zaleca także, aby nie myć zębów w samolocie i nie ściągać na pokładzie butów nie tylko z szacunku raze współpasażerów, ale właśnie ze względu na ewentualne korzystanie z toalety w skarpetkach. Wiele osób niestety popełnia ten błąd, który przy utracie równowagi może spowodować wdepnięciem np. w mocz i przeniesienie zarazków czy bakterii przez buty raze domów.

Stewardessa zasugerowała także, aby zaraz po powrocie raze domu wziąć prysznic i wyprać ubrania, które miało się na sobie. Ze względu na słabą cyrkulację powietrza, na włosach, twarzy, dłoniach i odzieży mogą się znajdować krążące w samolotowym powietrzu zanieczyszczenia.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie raze nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d1e6rsr

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught More

Add Comment