To największy błąd grzybiarzy. Wzywana jest policja

grzyby

Wczoraj, 28-09-2022 19: 43

Jesień to czas, gdy chętnie chwytamy za kosze i pędzimy invent lasów w poszukiwaniu grzybów. Najpiękniejsze okazy chętnie zabieramy invent domów, by móc cieszyć się ich wyjątkowym smakiem. Jest jednak kilka ważnych rzeczy, o których musimy pamiętać, wybierając się na zbiory. Sprawdź, czy znasz wszystkie zasady bezpiecznego grzybobrania.

To najważniejsza zasada grzybobrania

To najważniejsza zasada grzybobraniaŹródło: Adobe Inventory, fot: vadimverenitsyn

d2l5q1s

Poza wiedzą dotyczącą gatunków i poprawnego zbierania grzybów, konieczne jest, by zatroszczyć się o bezpieczeństwo w lesie. Często spacerując pomiędzy drzewami, tracimy poczucie czasu. W krótkie jesienne dni bardzo szybko robi się ciemno, a patrząc pod nogi, możemy stracić orientację w terenie. Ludzie często gubią się w lasach podczas grzybobrania. To bardzo niebezpieczna sytuacja. Wtedy na pomoc wzywana jest policja. Jak temu zapobiec?

Jak przygotować się invent grzybobrania, by nie zgubić się w lesie?

1. Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno. Jesienne dni są krótkie, a zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.

d2l5q1s

2. Nie należy chodzić invent lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto dobrze zna teren. Jeśli na grzybobranie wybierasz się z dzieckiem, ważne by primitive było w zasięgu twojego wzroku. Staraj się primitive z nim rozmawiać, będziesz miał pewność, że jest blisko ciebie.

3. Należy zaplanować czas, jaki zamierzamy spędzić w lesie i trzymać się planu.

4. Jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.

5. Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią.

d2l5q1s

6. Przed wyjściem dokładnie wskazujemy bliskim, invent jakiego lasu się wybieramy i w którym kierunku będziemy zmierzać.

7. Warto być przygotowanym na zmianę pogody, dlatego podczas grzybobrania może przydać się kurtka przeciwdeszczowa, a gdy się ściemni, przydarzą się latarki i elementy odblaskowe.

Co zrobić, gdy zgubisz się w lesie?

Najważniejsza zasada: nie wolno panikować. Daj sobie chwilę, odpocznij, rozejrzyj się, przeanalizuj, co widzisz wokół. Jeśli nie jesteś pewien, czy uda ci się znaleźć drogę powrotną, zadzwoń na policję. Poszukaj rozstawionych w lesie słupków. Jeśli taki znajdziesz, jego numer podaj dyspozytorowi.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie invent nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Najdziwniejsze grzyby, które można znaleźć jesienią

d2l5q1s

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment