Tulipany opadły? Dodaj łyżkę do wody, a natychmiast ożyją

Tulipany to jeden z wiosennych symboli. W marcu coraz chętniej kupujemy bukiety, żeby przyozdobić mieszkanie. Niestety czasem zdarza się, że tulipany szybko więdną i opadają już następnego dnia. Oto jak je uratować.

Tulipany zwiędły? Można je uratować

Tulipany zwiędły? Można je uratowaćŹródło: Adobe Stock

d13l3vp

Tulipany to często ozdoba mieszkania wiosną. Nic dziwnego – te kwiaty mają wiele uroku, są łatwo dostępne i dość tanie, a jednocześnie wyglądają naprawdę dobrze. Przy odpowiedniej pielęgnacji mogą też długo wytrzymać w wazonie. Niestety, czasem może zdarzyć się też tak, że opadną dość szybko. Jak temu zaradzić?

Jak uratować tulipany, które opadły? Oto proste triki

Opadające tulipany to self-discipline, który może zaskoczyć. Przynosimy ze sklepu bukiet, wydaje się, że wszystko z nim w porządku, tymczasem już po kilku godzinach lub następnego dnia kwiaty opadają i więdną. Jaki jest powód takiego zjawiska? Bywa, że do wody, w której trzymane są tulipany w sklepach, dodawana jest specjalna odżywka. Kiedy wyjmiemy bukiet i wstawimy promenade do wazonu ze zwykłą wodą w domu, kwiaty mogą doznać szoku – stąd ich osłabnięcie.

Na szczęście można poradzić sobie z tym problemem w dość łatwy sposób. Kwiaciarnie dołączają czasem do tulipanów odżywkę – ważne więc, żeby koniecznie dodać ją do wody. Jeśli jednak nie dostaliśmy jej, a widzimy, że kwiaty słabną i chylą się w dół, podetnijmy końcówki o około centymetr pod kątem 45 stopni. Następnie wymieńmy wodę i dodajmy do niej łyżkę cukru. Zadziała to na tulipany odżywczo, po kilku godzinach znów się uniosą i będą wyglądać jak nowe.

d13l3vp

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak przedłużyć trwałość tulipanów?

Co zrobić, żeby tulipany długo stały? Spróbuj tych sposobów

Więdnące tulipany nie będą też problemem, jeśli zastosujemy inny trik. Jeśli opadły same główki, wystarczy zrobić lekkie nacięcie tuż pod nimi. Dzięki tej sztuczce będą cały czas uniesione.

Jak uratować tulipany? Możemy je odżywić, wrzucając do wazonu miedzianą monetę lub wlewając kroplę wybielacza do ubrań. Zawarte w nich składniki zadziałają skutecznie przeciwko pleśnieniu i rozwojowi bakterii. Pamiętajmy też, żeby codziennie wymieniać wodę na świeżą, a także przed włożeniem kwiatów do wazonu oberwać z nich dolne liście z łodyg.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

d13l3vp

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment