Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II

Profil „The Royal Family” na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów młodości, które zostały wyjęte z najnowszego dokumentu BBC o monarchini „Elizabeth: The Unseen Queen”. Na każdym z nich widoczny jest uśmiech – tak rzadko pojawiający się u królowej obecnie.

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II

Tych zdjęć nie widział wcześniej nikt. To prywatne fotografie królowej Elżbiety II Źródło: Facebook, fot: The Royal Family

d229ii6

Królowa Elżbieta II kojarzona jest przez większą część społeczności na świecie jako poważna, nieco surowa monarchini, dla której dobro brytyjskiej rodziny królewskiej, a tym samym pałacu, jest niezmiennie najważniejsze. Uśmiechnięta jedynie wtedy, kiedy widzi swoje dzieci bądź wnuki, kiedyś robiła to znacznie częściej. W dzieciństwie i młodości była radosną „Lilibet”, która wcale nie miała zostać królową. Wszystko odmieniło się wraz z abdykacją jej wuja, księcia Walii, Edwarda. Wtedy zmieniła się jej cała przyszłość.

Elżbieta II na prywatnych fotografiach z młodości

Profil „The Royal Family” na Facebooku opublikował niewidziane dotąd zdjęcia królowej Elżbiety II z czasów, kiedy przez swoją rodzinę była nazywana zdrobniale „Lilibet” (stąd wzięło się też imię córki księcia Harry’ego i Meghan Markle). Ciesząca się dzieciństwem, a następnie młodością, Elżbieta praktycznie na każdym ze zdjęć jest uśmiechnięta. Teraz to niestety u niej prawdziwa rzadkość. Można powiedzieć, że robi to wręcz sporadycznie.

Jak dowiadujemy się z wpisu na profilu „The Royal Family”, zdjęcia (a także momenty, które wycięto z nagrań Elżbiety), są prywatną własnością brytyjskiej rodziny królewskiej.

d229ii6

Jaka prywatnie jest Elżbieta II?

Najnowszy dokument BBC o królowej Elżbiecie II będzie prawdopodobnie przełomowy.

„Nakręcony przez członków rodziny królewskiej, przedstawia młodą księżniczkę Elżbietę i opowiada historię jej życia – jej własnymi oczami i jej własnymi słowami” – czytamy.

Jego emisję, która będzie miała miejsce 29 maja, niektórzy już określają początkiem obchodów Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety II, związanego z 70. rocznicą objęcia przez nią brytyjskiego tronu. Ten ma świętować (mniej więcej) aż 10 mln osób.

d229ii6

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie enact nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

Tego żałuje królowa Elżbieta II

d229ii6

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment