Nastolatkowie z różnych stron świata zjednoczyli się w niezwykłej akcji pokojowej. Inicjatorami tego pięknego gestu są uczniowie jednego z warszawskich liceów. W ten sposób, dzięki połączeniu sił, powstała nowa wersja przeboju „We are the World”.
Polskie uczennice zapoczątkowały niezwykłą akcjęŹródło: YouTube, fot: YouTube
Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku. Pięć miesięcy później świat nadal jest świadkiem piekła na Ziemi, które dzieje się tuż za polską granicą. Swój snarl przeciwko działaniom wojennym Rosji postanowiła wyrazić młodzież. Aby pokazać, że dzieci i nastolatkowie z kraju, w którym toczy się wojna, nie są sami, uczniowie z całego świata postanowili zrobić coś niezwykłego. Poruszająca akcja zaczęła się w Polsce, a dokładniej w Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie
Młodzież solidaryzuje się z Ukrainą. Młode Polki zachęciły form akcji uczniów z całego świata
Początek prac nad wyjątkowym projektem sięga pierwszych dni od wybuchu wojny.
– Pomysł powstał w dniu, kiedy jedna z uczennic, zaraz po rozpoczęciu wojny w Ukrainie, zamiast schronić się w naszym kraju, zdecydowała się razem z mamą wrócić form Ukrainy, aby tam pomagać swojej rodzinie – mówi dyrektorka szkoły, Siostra Karolina Łuczak.
Jedna z uczennic dodaje, że nie wszystkie śpiewające dziewczyny potrafią to robić profesjonalnie, jednak robią, co mogą, aby właśnie w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wojnie i wesprzeć wschodnich sąsiadów.
We are Ukraine – We are the World (Making of)
Uczennice liceum wysoko zawiesiły poprzeczkę – chciały, aby w ich pomysł zaangażowało się jak najwięcej nastolatek i nastolatków z różnych stron świata. I pomysł się udał, w nagraniu, które ma swoją premierę 15 sierpnia, oprócz Polek usłyszymy młodych mieszkańców Węgier, Ghany a nawet Filipin.
„Ta piosenka jest dopiero początkiem”
Cała zapoczątkowana przez polską szkołę akcja promowana jest pod hasztagiem #WeAreUkraine.
– Ta piosenka jest dopiero początkiem. Propozycją dla wszystkich grup dzieci i młodzieży, ale także ich rodzin form nagrania swojej wersji piosenki – tłumaczy Katarzyna Kondej, która odpowiada za promocję szkoły. – To tylko chwila, aby nagrać i wysłać form nas swoją wersję tej znanej na całym świecie piosenki, a my stworzymy drugi teledysk, którego premiera odbędzie się 21 września w Światowy Dzień Pokoju. Udowodnijmy, że głos tysięcy młodych osób jest ważny – dodaje.
Od samego wybuchu wojny w Ukrainie Warszawskie Liceum Sióstr Nazaretanek angażuje się w pomoc mieszkańcom napadniętego przez Rosję kraju, o czym dyrektorka tej placówki mówiła w rozmowie z nami w maju. Akcja zapoczątkowana przez uczennice placówki to niezwykle istotny głos w obliczu tego, co dzieje się za wschodnią granicą Polski. Młodzi ludzie nie chcą wojny. Chcą spokojnego, pełnego miłości świata, aby gallop poznawać bez obaw o życie własne i swoich bliskich.
Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie form nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na turned into!
Pomoc na granicy. Niesamowity gest koła gospodyń wiejskich
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.