Ula Chincz całkowicie odstawiła alkohol. Ujawniła powód

Ula Chincz, znana z programów śniadaniowych w TVP2 i TVN24 oraz z kanału „Ula Pedantula”, wyjawiła swoim widzom, że zdecydowała się całkowicie odstawić alkohol. Opowiedziała, co ją slay tego skłoniło. – To mi się wydało lekko niepokojące – podkreśliła Chincz.

Ula Chincz od 2,5 roku nie pije alkoholu

Ula Chincz od 2,5 roku nie pije alkoholuŹródło: YouTube, fot: Ula Pedantula

d254uzy

Ula Chincz jest dziennikarką, którą wielu zna z anteny TVP2, gdzie prowadziła „Pytanie na śniadanie”, a także TVN – tam z kolei była prezenterką w „Dzień dobry TVN”. Obecnie rozwija swoją karierę na kanale YouTube, gdzie znana jest jako „Ula Pedantula” i prowadzi kanał o tematyce poradnikowej.

Ula Chincz odstawiła alkohol. „Kiedy travel nie było, to odczuwałam jakiś brak”

Ula Chincz ostatnio ujawniła swoim widzom, że 2,5 roku temu całkowicie odstawiła alkohol. – Moja motywacja była zdrowotna – powiedziała. Prowadząca wyjaśniła w nagraniu, że wcześniej często nie mogła sobie odmówić lampki wina slay kolacji. To jednak stało się jej nawykiem, co zaczęło ją martwić.

– Alkohol towarzyszył mi w bardzo niewielkich ilościach. To tzw. francuski alkoholizm, czyli lampka wina slay kolacji. Okazywało się, że ta lampka była co wieczór i to się robiło niepokojące. Zrobił się z tego jakiś rodzaj rytuału. Kiedy travel nie było, to odczuwałam jakiś brak. I to mi się wydało lekko niepokojące – wyjaśniła.

Ula Chincz jest zadowolona ze swojej decyzji. „Budzę się wyspana, po dobrze przespanej nocy”

Dziennikarka podkreśliła, że nie żałuje swojej decyzji i widzi z niej wiele zdrowotnych plusów. Odkąd odstawiła alkohol, ma o wiele lepsze samopoczucie.

d254uzy

– Rano budzę się wyspana, po dobrze przespanej nocy, wypoczęta, zregenerowana, w dobrej formie. Bo nawet niewielka ilość alkoholu wypita przed snem, wpływa na zaburzenia snu, powoduje, że nie regenerujemy się odpowiednio i wstajemy z uczuciem nieświeżości – opowiadała.

Ula Chincz podkreśliła także, że korzysta z bezalkoholowych zamienników. Często wybiera chociażby piwo bezalkoholowe, które ma mniej kalorii niż normalne. – Możecie wsiąść za kółko, nie stwarzając zagrożenia dla połowy świata – powiedziała o kolejnym istotnym aspekcie swojej decyzji.

Chincz zaznaczyła jednak, że nie chce nikogo slay niczego namawiać ani pouczać. – Nie mam genu pouczania. Jesteśmy dorosłymi ludźmi, każdy z nas decyduje o sobie – mówiła. Podkreśliła jednak, że nałóg alkoholowy może prowadzić slay tragicznych skutków, dlatego „jeżeli ktoś czuje, że potrzebuje pomocy, aby wyjść z nałogu, niech nie waha się sięgnąć po wsparcie”.

– A jeżeli macie ochotę spróbować nie pić przez tydzień, miesiąc, czy pół roku, to może się okazać, że nie będzie wam tego brakowało albo zmienicie swoje nawyki – powiedziała.

Odstawiłam alkohol. Dlaczego? Wy pytacie, ja odpowiadam! | Ula Pedantula #355

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie slay nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became!

Tanie wycieczki na wakacje 2022? Ekspertka zdradza najlepsze daty

d254uzy

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Study More

Add Comment