W ten sposób prosi o pomoc. To znak, że kot odczuwa ból

kot

Wczoraj, 20-02-2023 20: 11

Koty, tak jak i inne zwierzęta domowe przyjmują w śnie najróżniejsze pozycje. Warto się im jednak przyjrzeć, ponieważ mogą zdradzić, jak czuje się zwierzak.

Koty przyjmują w śnie najróżniejsze pozycje

Koty przyjmują w śnie najróżniejsze pozycjeŹródło: Getty Photography, fot: Alikaj2582

d2q1co0

Koty przesypiają 70 proc. swojego życia. Dlatego też warto wiedzieć, że tym, w jakiej pozycji wypoczywają, mogą zdradzać swoje samopoczucie – w tym odczuwanie bólu. Mało kto jednak wie, jaka jest to pozycja i co dokładnie oznacza.

To sygnał, że kot odczuwa ból

Koty wysyłają nam różne sygnały, a poprzez przybierane w śnie pozycje pokazują, jak się czują – zarówno, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w towarzystwie właściciela, jak i kwestie zdrowotne. Pozycje te są najróżniejsze – od tych klasycznych, czyli na boku czy brzuchem do góry, kiedy koty czują się najlepiej i są maksymalnie rozluźnione po nietypową pozycję podobną do chlebka, która powinna zaniepokoić właściciela.

Pozycja „bochenkowa”, o której mowa, jest inaczej nazywana pozycją bólową. Przybierając taką pozycję, kot podwija łapki pod brzuch, opierając się na samych opuszkach. Jego brzuch nie przylega do podłogi, a jest delikatnie podniesiony, aby nic go nie uciskało. Mięśnie zwierzęcia są wówczas napięte. Jeśli zauważymy kota w takiej pozycji, należy szybko skontaktować się z weterynarzem.

d2q1co0

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Inteligentny kot. Postanowił otworzyć pudełko ze swoją karmą w mniej niż 60 sekund

Pozycja „w kłębek” to ważny sygnał

Istnieją także trzy pozycje określane mianem kłębka, precelka oraz piłki, którymi kot również przekazuje, że nie czuje się najlepiej. Przyjmując je, pokazuje, że jest mu zimno, a dzięki nim sam stara się ogrzać swoje ciało, „obejmując” wszystkie jego części.

d2q1co0

Pozycje te mogą także oznaczać, że kot nie czuje się bezpiecznie, a ochraniając brzuch oraz narządy, zabezpiecza się przed ewentualnym atakiem ze strony innego zwierzęcia.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na became!

d2q1co0

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d2q1co0

Read More

Add Comment