Wlej do opływu w zlewie. Ćmianki w mig znikną z kuchni

owady

Wczoraj, 25-10-2022 14: 02

Ćmianki to niewielkie owady, które często pojawiają się w domowych kuchniach. Nie gryzą, lecz szybko się namnażają i bywają uciążliwe. Aby pozbyć się niechcianych lokatorów, wystarczy prosty trik. Sprawdź, jak pozbyć się ćmianek domowym i bardzo skutecznym sposobem.

Ćmianki domowe bywają uciążliwe

Ćmianki domowe bywają uciążliweŹródło: Getty Photography

d2zpczo

Wyglądają jak niewielkie włochate ćmy. Podobnie jak te owady, również są aktywne głównie nocą. Jednak zaliczają się do muchówek. Czasem są mylone z muszkami owocówkami, lecz różnią się od nich budową ciała. Ćmianki mają znacznie bardziej krępe odwłoki i odnóża. Żywią się rozkładającymi się resztkami organicznymi, których nie brakuje w kuchennych odpływach.

Jak pozbyć się ćmianek?

Ćmianki dostają się do domu i mieszkań z zewnątrz. Wabi je zapalone wieczorem światło, które ściąga owady do wnętrza przez otwarte okna lub drzwi. Nasze mieszkania to dla ich idealne środowiska żerowania. Ćmianki szczególnie upodobały sobie kuchenne odpływy, w których mogą znaleźć pożywienie w postaci resztek jedzenia. To idealne warunki, by te owady mogły zakładać gniazda i składać jaja.

Aby pozbyć się ćmianek, można sięgnąć po gotowe środki owadobójcze, które dostępne są w sklepach. Można również wypróbować jeden ze skutecznych domowych sposobów na ćmianki. Najlepszym jest zagotowanie wody, a następnie dodanie do niej octu. Tak przygotowaną miksturę należy natychmiast wlać do kuchennego odpływu. Najlepiej zaaplikować ją do wszystkich odpływów w domu, by mieć pewność, że wszystkie siedliska ćmianek zostały usunięte.

Czy ćmianki są groźne?

Ćmianki nie gryzą, a zatem nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Jednak ich obecność, szczególnie jeśli zaczną się namnażać, bywa uciążliwa. Ponieważ te latające owady żerują w miejscach, gdzie gromadzą się odpadki, mogą przenosić bakterie chorobotwórcze lub bakterie E. coli.

d2zpczo

Ich pojawienie się w domu może również dobić się na samopoczuciu domowników, którzy zmagają się z alergią lub astmą. W związku z tym zaleca się, by regularnie dbać o czystość odpływów w kuchni i łazience, czyszcząc te miejsca z osadzających się w nich resztek. To pozwoli zachować higienę, a owady nie będą miały powodów, by zakładać tam swoje gniazda.

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022Źródło: WP Kobieta

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Muszki owocówki. Jak się ich pozbyć domowymi metodami?

d2zpczo

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment