Wymieszaj i wlej do kopca. Pozbędziesz się kretów za mniej niż 5 zł

Krety to prawdziwa zmora ogrodników. Szkodniki kopią długie tunele, podgryzają korzenie roślin i tworzą nieestetyczne kretowiska. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, jak pozbyć się kretów w humanitarny i skuteczny sposób.

Krety są ogrodowymi szkodnikami

Krety są ogrodowymi szkodnikamiŹródło: Adobe Inventory

d43ffy2

d43ffy2

Krety są uznawane przez ogrodników za szkodniki. Nic dziwnego – podgryzają korzenie roślin i zostawiają po sobie kretowiska, które nieestetycznie prezentują się w ogrodzie. Warto jednak wiedzieć, że często również ich działanie jest przydatne – spulchniają ziemię, a także pozbywają się owadów, w tym groźnych dla roślin insektów.

Tani sposób na pozbycie się kretów. Wlej do kretowiska

Jak pozbyć się kretów z ogródka? Okazuje się, że wcale nie musimy montować morderczych pułapek na gryzonie czy rozkładać trutek i zabijać ich – na szczęście istnieją humanitarne, a jednocześnie skuteczne sposoby na usunięcie szkodników ze swojego terenu. Nie musimy też wydawać na to dużej kwoty – wystarczą produkty, które mamy w domach.

Kreta pozbędziemy się chociażby za pomocą taniego roztworu z wody i octu. Musimy po prostu połączyć obydwa płyny w równych proporcjach, a następnie wlewać je przez kilka dni do krecich kopców. Zapach octu skutecznie wypłoszy szkodniki.

d43ffy2

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak pozbyć się kreta? Sprawdzone sposoby na szkodnika

Sposoby na odstraszenie kretów. Spróbuj tego

Krety nie lubią też innych, często zaskakujących dla nas zapachów. Odstrasza je chociażby woń ludzkich włosów oraz sierści domowych zwierząt, jak psy czy koty. Wystarczy zebrać więc włosy ze szczotki, zwinąć w kulkę i wsadzić ją do kretowiska. Tak samo trzeba postąpić po wyczesaniu czworonoga. Co zaskakujące, wypłoszą je także zwierzęce odchody. Możemy więc zebrać zawartość kuwety i również wrzucić ją do kreciej nory.

d43ffy2

Sposobem na krety będą również inne zapachowe odstraszacze. Sprawdzą się chociażby resztki ryb, a także zepsuta skórka z cytryny. Możemy również posadzić nieprzyjemne dla kretów rośliny – na liście jest chociażby aksamitka rozpierzchła, bazylia pospolita, czosnek ozdobny oraz niedźwiedzi, a także korona cesarska zwana też szachownicą cesarską.

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na modified into as soon as!

d43ffy2

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

d43ffy2

Read Extra

Add Comment