„Wysysają” wilgoć z powietrza. Postaw na parapecie, a zapomnisz o pleśni

Wilgoć w powietrzu sprawia, że w naszych czterech ścianach mogą pojawić się zarodniki oraz pleśń. Na szczęście jest wiele sposobów, by temu zapobiec. Do jednego z nich należy umieszczenie w mieszkaniu tych czterech roślin, które z łatwością wyłapią i zniwelują wilgoć.

Niektóre rośliny doniczkowe pochłaniają wilgoć z powietrza

Niektóre rośliny doniczkowe pochłaniają wilgoć z powietrzaŹródło: Adobe Stock, fot: Adobe Stock

d4i0qu4

Możliwość pojawienia się pleśni w mieszkaniu to nie przelewki. Pleśń może bowiem powodować problemy ze zdrowiem, zwłaszcza wśród alergików. Aby zapobiec jej powstaniu, ważne jest kontrolowanie wilgotności powietrza. Tu z pomocą przychodzą cztery rośliny, które są wręcz odkurzaczami wilgoci.

Martwisz się o jakość domowego powietrza? Zakup te cztery rośliny

Pięknie wyglądają, są proste w uprawie i mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Tym właśnie cechują się cztery rośliny doniczkowe, które uratują nas przed zbyt dużym stężeniem wilgoci w mieszkaniu. Kto należy do tego zacnego grona?

d4i0qu4

Bardzo łatwo przystosowuje się do każdego środowiska. Nie straszne jej mocne światło i wyższe temperatury. Najbardziej lubi być podlewana raz na tydzień lub dwa. To najlepszy roślinny pochłaniacz wilgoci. Dodatkowo filtruje toksyny, które znalazły się w powietrzu. Nazwę zawdzięcza wzorom, które możemy zauważyć na jej liściach.

Liście wężownicy posiadają imponujące wzory Adobe Stock

Liście wężownicy posiadają imponujące wzoryŹródło: Adobe Stock, fot: Olga Yastremska, Novel Africa, Africa Studio

Uwielbia jasne, rozproszone światło, lubi regularne podlewanie. Czuje się świetnie postawiony w łazience. Niestety nie jest odpowiedni dla opiekunów zwierzaków – w liściach bluszczu znajduje się bowiem toksyna.

Bluszcz angielski najlepiej posadzić w podwieszanej doniczce Adobe Stock

Bluszcz angielski najlepiej posadzić w podwieszanej doniczceŹródło: Adobe Stock, fot: Adobe

Posiada piękne białe kwiaty i zielone liście, które kochają wilgoć i absorbują ją wprost z powietrza. To również świetny wybór dla alergików – oczyszczają powietrze z toksyn. Skrzydłokwiaty najlepiej rosną w cieniu i nie potrzebują naturalnego światła – dobrze rosną nawet przy sztucznym świetle. Niestety jest to kolejny toksyczny okaz dla zwierzaków.

Skrzydłokwiat cieszy oczy pięknymi kwiatostanami Adobe Stock

Skrzydłokwiat cieszy oczy pięknymi kwiatostanamiŹródło: Adobe Stock, fot: March

To kolejny przykład rośliny doniczkowej, która pochłania wilgoć poprzez liście. Choć na rynku dostaniemy wiele odmian palm, nasza uwaga powinna się skupić na następujących gatunkach: daktylowej, bambusowej, arekowej, trzcinowej i karłowatej. To właśnie one najlepiej sprawdzą się w roli pochłaniacza wilgoci.

Palma arekowa zachwyca liśćmi Adobe Stock

Palma arekowa zachwyca liśćmiŹródło: Adobe Stock, fot: Adobe Stock

Zapraszamy na grupę FB – #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Uciążliwe skoczogonki. Jak skutecznie zwalczyć te szkodniki roślin?

d4i0qu4

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment