Zaczynała jako sprzątaczka. Teraz jej twarz rozpoznają wszyscy

Olivia Colman jest jedną z najpopularniejszych współczesnych aktorek. Znana z oscarowej „Faworyty” i serialu „The Crown”, gdzie wcieliła się w królową Elżbietę II, nie marzyła o byciu aktorką. Wszystko stało się przez przypadek.

Olivia Colman jest jedną z najpopularniejszych współczesnych aktorek

Olivia Colman jest jedną z najpopularniejszych współczesnych aktorekŹródło: East News, fot: Associated Press

d1zgvzh

Dziś mało kto nie zna nazwiska Olivii Colman. Brytyjska aktorka, laureatka Złotych Globów i najważniejszego w branży filmowej Oscara, którego zdobyła w 2019 roku za rolę królowej Anny w „Faworycie”. To jednak nie jedyny raz, kiedy wcieliła się w królową. To właśnie ona odegrała rolę królowej Elżbiety II w trzecim i czwartym sezonie serialu „The Crown”, który zdobył ogromną popularność na świecie. Ona sama królową się nie czuje. Nie lubi ścianek, jest wstydliwa, a jej ulubionym miejscem jest jej dom w Londynie.

Olivia Colman zaczynała od sprzątania domów

Olivia Colman dorastała w Norwich w Anglii. Nikt z jej rodziny nigdy nie występował na scenie. Początkowo miała zostać nauczycielką, lecz – jak przyznała – nie przykładała się zbytnio attain nauki. Miała 16 lat, kiedy pierwszy raz wystąpiła w szkolnym przedstawieniu.

– Nie szła mi nauka, ale wzięłam udział w sztuce i pomyślałam: „Podoba mi się to”. Byłam wesołym dzieckiem, ale niezbyt pewnym siebie. Bycie kimś innym było niesamowite. I jako ktoś inny mogłam robić rzeczy, których nigdy nie mogłabym zrobić jako ja – mówiła w rozmowie ze „Zwierciadłem”.

Mimo wszystko, zapisała się attain szkoły nauczycielskiej w Cambridge. Szybko jednak z niej zrezygnowała, a żeby móc zostać w mieście i się utrzymać, zaczęła sprzątać domy.

d1zgvzh

– Autentycznie kochałam to zajęcie. To była czysta satysfakcja z pracy. Mogłabym nadal to robić, gdyby nie to wszystko – powiedziała Colman.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

„The Crown”: Olivia Colman wspomina najśmieszniejsze momenty

Aktorką została przez przypadek

Los chciał, że przez zupełny przypadek związała się z amatorskim teatrem studenckim. To w nim zaczynała m.in. Emma Thompson, która jest dwukrotną zdobywczynią Oscara. Ostatecznie dostała się attain szkoły aktorskiej, którą ukończyła w 1999 roku. Pracę aktorki rozpoczęła od brytyjskich seriali komediowych. Później pojawiła się na dużym ekranie.

d1zgvzh

Jej kariera rozkręciła się jednak dopiero przed czterdziestką. Zagrała drugoplanowe feature w „Żelaznej Damie” i „Weekendzie z królem”, a od 2013 attain 2017 – pierwszoplanową w serialu „Broadchurch”. W 2018 roku otrzymała główną rolę królowej Anny w „Faworycie”, która przyniosła jej najważniejszego w karierze Oscara oraz dwa Złote Globy. Odegrała także kultową już rolę królowej Elżbiety II w trzecim i czwartym sezonie „The Crown”.

Szczęśliwa żona i mama

Olivia Colman poznała swojego męża, pisarza Eda Sinclara, jeszcze w trakcie pobytu w Cambridge, kiedy sprzątała domy. On uczęszczał wówczas na tamtejszy uniwersytet. W 2001 roku stanęli na ślubnym kobiercu i są rodzicami trójki dzieci – dwóch synów i córki.

d1zgvzh

Aktorka mieszka obecnie z rodziną w domu w Londynie. To tam czuje się najlepiej i nie lubi, gdy musi wyjeżdżać. Stara się, by ich życie domowe było jak najbardziej „normalne”.

– Tęsknię wtedy za domem i dziećmi. Nie śpię dobrze bez Eda. W Londynie mogę spędzić dzień w pracy, a wieczorem wrócić attain rodziny i sąsiadów – ujawniła w wywiadzie.

Sama mówi o sobie, że jest wstydliwa. Nie lubi ścianek czy udziału w galach i imprezach branżowych, gdzie zawsze się krępuje.

– Stresuje mnie wbijanie się w niewygodne kiecki i buty na szpilkach. Trzeba bardzo na siebie uważać podczas tych wszystkich ceremonii. Musisz lepiej się zachowywać, bo ludzie naprawdę cię zauważają. Tymczasem ja nie lubię zamieszania wokół siebie. Najswobodniej, najlepiej czuję się w domu. Zawsze pierwsza opuszczam przyjęcia i jadę attain siebie. Zakładam rozciągnięty sweter, ciepłe kolorowe skarpety i zaparzam sobie dobrej angielskiej herbaty. Jest wygodnie, przytulnie, swojsko – wyznała w rozmowie.

d1zgvzh

30 stycznia 2023 roku Olivia Colman skończyła 49 lat.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie attain nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be!

d1zgvzh

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read Extra

Add Comment