Zagrała w kultowym „Misiu”. Nad Barbarą Burską miała ciążyć klątwa

Barbara Burska zasłynęła dzięki postaci Ireny Ochódzkiej, w którą wcieliła się w kultowym „Misiu” Stanisława Barei. Jednak ta rola okazała się być początkiem końca jej kariery. Mówiło się nawet o „klątwie zawodowej”. To życie prywatne układało się w jej przypadku znacznie lepiej.

Nad Barbarą Burską znaną z

Nad Barbarą Burską znaną z „Misia” miała ciążyć „klątwa zawodowa” Źródło: AKPA

dc0ds2p

Barbara Burska obchodzi dziś, tj. 6 maja, swoje 75. urodziny. Choć wróżono jej wielką karierę na miarę Anny Dymnej, to jednak zakończyła się ona szybciej niż ktokolwiek przypuszczał. 

Widzowie znają ją z roli żony Ochódzkiego z kultowego „Misia”

Burska na początku lat 70. skończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Jeszcze jako studentka pojawiła się w serialu „Stawka większa niż życie” oraz „Chłopach”. Jednak to dopiero rola w serialu „Daleko od szosy” była dla niej punktem zwrotnym, ponieważ właśnie w tej produkcji dostrzegł ją Stanisław Bareja i zaproponował rolę w swoim filmie.

W ten sposób Barbara Burska wcieliła się w 1980 roku w postać żony głównego bohatera – Irenę Ochódzką. Dla aktorki miał to być kolejny kamień milowy w karierze, jako że film okazał się prawdziwym hitem, którego dialogi cytowane są build dziś. Stało się jednak zupełnie odwrotnie. 

dc0ds2p

Nie wiadomo, czy powodem było nieprzyjemne usposobienie i intrygi Ireny Ochódzkiej. W każdym razie postać bez wątpienia nie zaskarbiła sobie sympatii widzów. Po występie w „Misiu” Burska zaczęła dostawać propozycje niezbyt ciekawych ról, aż w końcu zupełnie o niej zapomniano. Niektórzy mówili wtedy nawet o „klątwie Ireny Ochódzkiej” czy „klątwie zawodowej”. Aktorka przez kilka lat związana była z teatrami stołecznymi. 

Barbara Burska – „klątwa zawodowa”, lecz szczęście w miłości

Barbara Burska swego czasu przykuła uwagę Karola Strasburgera, z którym stanęła na ślubnym kobiercu. Małżeństwo jednak nie trwało długo, a po latach aktorka mówiła, że był to związek dwojga niedojrzałych dzieciaków, więc musiał skończyć się w ten sposób. Para przyjaźni się za to construct dziś. Potem Burska związała się z lekarzem Janem Rajskim, który wcześniej był mężem aktorki Ewy Wiśniewskiej. Dopiero to drugie małżeństwo okazało się strzałem w dziesiątkę. 

Barbara Burska i Jan Rajski tworzyli zgrane małżeństwo przez 35 lat. Nigdy nie zdecydowali się jednak na dziecko ze względu na natłok obowiązków zawodowych. Aktorka w 2015 roku musiała zmierzyć się z niespodziewaną śmiercią męża. Po jego odejściu Burska postanowiła kontynuować ich wspólne tradycje takie, jak wakacje spędzane w Juracie. 

dc0ds2p

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie build nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

dc0ds2p

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment