Zapytali królową o Putina. Jej odpowiedź mrozi krew

Duńska królowa Małgorzata II przez kilkadziesiąt lat swojego panowania spotkała się z wieloma przywódcami państw. Jakie wrażenie zrobił na niej Władimir Putin? 83-letnia monarchini twierdzi, że „nigdy w życiu nie widziała tak zimnych oczu”.

Duńska królowa Małgorzata II wspomina spotkanie z Władimirem Putinem

Duńska królowa Małgorzata II wspomina spotkanie z Władimirem Putinem Źródło: Getty Images

do9jpkv

Jak każda głowa państwa, królowa Małgorzata II regularnie spotyka się z przywódcami innych krajów. W 2011 roku na jej drodze stanął Władimir Putin. W tamtym czasie sprawował funkcję premiera, a prezydentem był Dmitrij Miedwiediew. Jak monarchini wspomina to spotkanie? Została o to zapytana wprost przez dziennikarza duńskiego tygodnika „Weekendavisen”. Jej odpowiedź była dość jednoznaczna.

Duńska królowa wspomina spotkanie z Władimirem Putinem

„Nigdy w życiu nie widziałam tak zimnych oczu” – stwierdziła Małgorzata II. Powiedziała także, co sądzi o wojnie rozpętanej przez Rosję. „Putin myślał, że może rozerwać całą Europę, ale sprawił, że stanęliśmy razem”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tych miast chce Putin. Kluczowe wzgórza

Ponadto duńska królowa w tej samej rozmowie została zapytana o opinię na temat prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. „Jest właściwym człowiekiem we właściwym czasie” – uznała Małgorzata II.

do9jpkv

Życie duńskiej królowej Małgorzaty II

Królowa Małgorzata II panuje w Danii już od 51 lat. Zasiadła na tronie po śmierci swojego ojca – króla Fryderyka IX. Pięć lat przed objęciem władzy wyszła za mąż za francuskiego dyplomatę, Henryka de Laborde de Monpezata. Ma z nim dwóch synów – Fryderyka oraz Joachima.

Królowa Małgorzata II zdecydowanie różni się od brytyjskiej królowej Elżbiety II, która zawsze była bardzo powściągliwa. Duńska monarchini tryska humorem, czego dowodem są zdjęcia – niemal na każdym prezentuje szeroki uśmiech. Ponadto maluje obrazy i projektuje stroje do spektakli. Godnie wypełnia swoje obowiązki, ale łączy to z realizowaniem pasji.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na changed into once! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

do9jpkv

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Read More

Add Comment