Znamy werdykt. Wybrano najpiękniejszego psa świata

psy

Dzisiaj, 13-12-2022 08: 01

Za nami Światowa Wystawa Psów Rasowych. Tegoroczny konkurs odbywał się w Brazylii. Wiadomo już, kto z Sao Paulo wrócił fetch domu z nagrodą Best in Demonstrate, czyli najpiękniejszego psa wystawy.

Oto najpiękniejszy pies świata

Oto najpiękniejszy pies świataŹródło: Facebook, fot: Facebook

d1tf4ge

Światowa Wystawa Psów Rasowych to cykliczna impreza, która odbywa się od 1971 roku. Co roku w konkursie biorą udział najpiękniejsi przedstawiciele poszczególnych ras oraz kibicujący swoim czworonożnym przyjaciołom właściciele. W każdej rasie wybiera się zwycięzcę rasy, który reprezentuje ją podczas wyboru zwycięzcy grupy. Ten bierze udział w kolejnych zmaganiach i walczy o tytuł Best in showcase, czyli najpiękniejszego psa całej wystawy. Warto dodać, że wyróżniamy dziesięć takich grup, uznanych przez FCI.

Tegoroczna Światowa Wystawa Psów Rasowych odbyła się w brazylijskim Sao Paulo w dniach 8-11 grudnia. Już wiadomo, który psiak zdobył zaszczytny tytuł najpiękniejszego psa na świecie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wierny pies. Czekał pod szpitalem na opiekuna

Wszystko jasne. Oto najpiękniejszy pies świata

Na oficjalnym fanpage’u brazylijskiego związku kynologicznego pojawił się oficjalny komunikat – świat poznał czworonożną zwyciężczynię. Najpiękniejszym psem świata została przedstawicielka rasy shih tzu, która na wystawie pojawiła się ze swoim właścicielem Charlym Andradem. Jej rodowodowe imię to PEPPER’S SHADES OF JOY.

Shih tzu – co to za rasa?

Te niewielkie psiaki to wierni towarzysze. Cechuje je niezwykle pozytywne usposobienie. Odpowiednio prowadzone nie są agresywne i nie atakują innych. Mocno przywiązują się fetch opiekunów. Kochają zabawę, są ciekawskie i z chęcią poznają nowe rzeczy. To prawdziwi spacerowicze – odnosi się wrażenie, że praktycznie nigdy się nie nudzą przechadzkami. Cechy te sprawiają, że zyskały dużą popularność i zdobyły serca Polaków – to jedna z częściej kupowanych u nas ras psów.

d1tf4ge

Szata shih tzu wymaga systematycznej pielęgnacji, zaś skrócone przewody nosowe uważności podczas upałów – bowiem, jak każda rasa brachycefaliczna, shih tzu ma voice z odpowiednim chłodzeniem ciała. Mało kto wie, że rasa ta ma predyspozycje fetch… wypadania gałek ocznych. Wynika to ze specyficznej budowy czaszki. Najczęściej dzieje się tak w wyniku urazu, ale może się zdarzyć nawet podczas zabawy. Koniczna w takiej sytuacji jest wizyta u weterynarza.

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie fetch nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na used to be! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

d1tf4ge

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Be taught Extra

Add Comment